Правила експлуатації паркету

 

  1. Температура експлуатації дерев’яних підлог в приміщенні повинна бути 16-24°C.
  2. Відносна вологість в приміщенні повинна складати 45% - 60%. Приміщення слід систематично провітрювати для стабілізації вологості.
  3. Ні в якому разі не накривати підлогу плівкою або іншими матеріалами, які не пропускають вологу та повітря.
  4. Частота прибирання підлоги залежить від інтенсиності руху.
  5. Для постійного догляду за підлогою слід застосовувати тільки і виключно засоби, призначені для цієї мети, виду покриття. Щоденний догляд повинен обмежитися до звичайного замітання, прибирання пилососом.
  6. Для прибирання пилу слід використовувати сухі, м’які щітки з високими експлуатаційними і естетичними якостями. Використання вологої ганчірки з додаванням або без спеціальних засобів по догляду за паркетом. Після прибирання, в жодному разі на підлозі не повинні залишитися мокрі сліди. Будь-які ушкодження підлоги, викликані водою або іншими рідинами, не можуть бути підставою для рекламаційних претензій.
  7. Пісок, нанесений на поверхню підлоги необхідно в міру швидко прибирати. Він діє як абразив, викликає невеликі вм’ятини і подряпини у верхньому шарі деревини. Подряпини, які з’явилися від нанесеного піску, рекламації не підлягають.
  8. Під усі елементи предметів меблів і інших предметів інтер’єру, які мають безпосереднє зіткнення з підлогою, слід приклеїти повстяні підкладки.
  9. Підлогу під кріслами та іншими меблями на коліщатках, слід захистити за допомогою підкладок з пластмаси, ковроліну або килимків, які захищають дерев’яну підлогу від механічних ушкоджень.
  10. Рекомендується один раз на два-три роки проводити поліровку підлоги вручну або автоматично, а також обробляти з’єднання між окремими дошками антиадгезивною рідиною.
  11. Поверхню підлоги можна відновити за допомогою шліфовки і повторного нанесення покриття. Допускається застосування при оновленні поверхні, лаків, масел призначених для дерев’яних підлог, використовувати відповідно до інструкції нанесення. Кількість процедур оновлення, які полягають на «знятті» верхнього шару деревини залежить від глибини механічних ушкоджень. Перед проведенням механічного оновлення (циклювання або шліфовки) слід проаналізувати стан поверхні підлоги і оцінити можливості або відсутність можливості механічного оновлення.
  12. У приміщеннях з підігрівом підлог, допускається застосування паркетної дошки, тільки і виключно методом приклеювання.